İstanbul Audio Diafon Servisi bir Telefon kadar Sizlere Uzağız!

Diafon Sistemleri Nedir?
Diafon sistemleri denildiğinde içine birçok sistem girmektedir. Daha konforlu ve rahat bir yaşam standartı sağlayan bu ürünlerin kullanımları fazlasıyla yaygın olarak karşımıza çıkıyor. Artık her evde ve iş yerinde bu sistemleri görmekteyiz. Diafonlar, güçlü ve kaliteli ürün yapıları ile uzun süre kullanım imkanı sunmaktadırlar. Ürünlerin aksesuarları ve yardımcı aparatları ile de desteklenebiliyorlar. Bu sistemlerin çeşitlerine yakından bakacak olursak normal diafonlar, diafon sistemi aksesuarları, görüntülü diafon, sesli diafon, IP diafon sistemi, zil panelleri ve villa setlerini görmekteyiz. Bunların her biri farklı ihtiyaçlara çözüm üretmektedir.

İstanbul Audio Diafon Servisi En yetkili Bayisi Gtsteknoloji.com.tr Sizlerin Hizmetinizde…

Diafon Tesisatı ve Çalışma Prensibi
Diafonların çalışma prensibini anlamak için önceliklere işin temeline inmemiz gerekiyor. Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle diafonlarda da yeni ürünler ve yeni teknik özellikler piyasaya sürülmüştür. Çalışma prensibinde çok fazla olmasa da bazı farklılıklar meydana gelmeye başladı. Temelde standart diafonların çalışma şekli tek hatlı telsiz konuşma sistemini çağrıştırmaktadır. Öncelikle cihazın konuşma ünitesi üzerindeki butona basarak konuşma başlatılır, butondan elinizi çektiğinizde karşı tarafın konuşması aşamasına geçilir. Bu cihazlar, konuşma tamamlandıktan sonra kısa süre içinde otomatik olarak kendileri kapanmaktadır. Bu nedenle diafon sisteminde tek yönü bir iletişim söz konusu oluyor. Diafonunların çalışma prensibi, aslında merkez diafona bağlı şube diafonlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Diafonda paralel bağlantılar yapılması sureti ile şube sayısı artırılabilmektedir. Kurulacak olan diafon tesisatı ister görüntülü ister görüntüsüz olsun, kurulumdan önce binada keşif ve montaj yapılması şarttır. Yapılan bu keşifte binaya ya da iş merkezine uygun diafon modeli belirlenir. Daha sonra montaj ve kurulum belirlenen modelin işlevlerine göre uygulanır. Bina ya da iş yerinin kablo tesisatları mutlaka kurulumu yapılacak diafon ünitesine uygun şekilde olmalıdır. Eğer kablo alt yapısı uygun değilse bunun değiştirilmesi gerekecektir. Tesisatlar uygun hale getirildikten sonra diafon sistemlerinin kurulum ve montajı daha pratik olacaktır.
Diafon Çeşitleri ve Özellikleri
Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte diafon çeşitleri de zaman içinde bir takım gelişmeler göstermiş, farklı ihtiyaçlara farklı çözümler üreterek farklı modeller piyasaya sürülmüştür. Diafon sistemleri, sesliden diafondan görüntülüye, görüntülüden dijital görüntülüye kadar büyük bir gelişim göstermiştir. Eski nesil olarak söyleyebileceğimiz sesli diafonlar temel de dış kapıyı açma, dış kapıdaki insanlarla konuşma ve kapıcı ile konuşma gibi fonksiyonlara sahiptir. Görüntülü diafon sistemleri ise buna oranla birçok özelliği içinde barındırmaktadır. Güvenlikle görüşme, dış kapı ile görüşme, üç kademeli zil sesi ayarı, iki farklı harici kamera seçimi, kapıcı ile görüşme, bas konuş, bırak dinle özelliği, monitör ışık ve kontrast ayarı, 4.3 inç renkli ekran boyutu ve her apartmana özel tek şifreli diafon ve kartlı geçiş gibi özellikler bu farklardan bazılarıdır. Görüntülü diafon sistemlerinde, görüntünün siyah beyaz ya da renkli olması cihazın modellerine göre değişmektedir. Görüntülü diafonlar, daireler arasında ve analog ve dijital görüntülü diafonlar olmak üzere farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Dijital diafonlarda ise diğer görüntülü modellerden farklı olarak LCD ekran ve ayarlanabilir kamera imkanları da sunuluyor. Görüntülü diafon sistemleri, bu özelliklere ek olarak; anlık izleme, fotoğraf çekme ve daireler arası görüşme, binadaki tüm dairelere görüntülü ya da görüntüsüz telefon bağlayabilme, yüz altmış daireye kadar modüler kapasite, kalabalık siteler için tasarlanmış uygulama, dış kapıyı dışarıdan anahtarsız açma ve ayarlayabilme gibi özelliklere sahiptir. Saydığımız bu özelliklerin önemli bir bölümü isteğe bağlıdır ve tüm diafon çeşitlerinde sunulmamaktadır. Diafon sistemlerinin toplamda ne gibi özelliklere sahip olduğu hakkında bilgi sahibi olmanız açısından diafon modellerini iyi incelemeniz gerekmektedir. Kendi ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri üretecek modelleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
Diafon Kullanım Alanları
Daire ve işyeri güvenlik sistemlerinin en sık kullanılan sistemlerinden olan diafonlar, kullanıcılara birçok yarar sağlamakta ve hayatı kolaylaştırmaktadır. Sosyal hayatta en sık konutlarda karşılaştığımız diafon sistemleri, konut girişine gelen kişileri tanıma, bu kişilerle konuşma ve onlara kapıyı açma gibi işlevleri bulunuyor. Bunun yanında bina görevlisi ve güvenliği ile konuşma imkanları da sunmaktadır. Ek olarak binadaki diğer dairelerle konuşma fonksiyonu da görüntülü diafonun sahip olduğu özellikler arasındadır. Günümüz şartlarında diafon kullanımı, sadece konutlarda değil iş yerlerinde de sıkça mevcut. Çünkü diafon sistemleri, iş yerlerinin hizmetlerine devam edebilmesi ve daha verimli çalışması için oldukça işlevsel avantajlar sunmaktadır. Örneğin kahvehane işletenler, kahve siparişi vermek isteyen kişiler ile iletişimi diafon aracılığı ile sağlamaktadır. Bu, diafonun en eski özelliklerinden biridir. Benzer özelliklere sahip diafonlar maden ocaklarında ve iş hanlarında geçmişten beri kullanılmaktadır. Yeni nesil dijital diafon sistemleri ise iş yerlerinde hem güvenlik amaçlı hem de güvenlikle iletişim kurma amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Günümüzde diafon cihazlarının sık bir şekilde kullanıldığı alanlardan bir tanesi de bebek bakım sektörü olmaktadır. Bebek diafon olarak da adlandırılan telsiz türünde ki cihazlar, bebek bakımının en önemli ve yararlı bir parçası haline gelmiştir. Bu özel cihazlar için bebek alarmı ya da bebek monitörü adları da kullanılmaktadır. Özetleyecek olursak diafon sistemlerini hayat standartlarınızı etkileyen her alanda kullanabilirsiniz diyebiliriz.


Diafon Aksesuarları ve Görüntülü Diafon
Diafonların en büyük artısı güvenlik sağlıyor olmalardır. Diafon sistemlerine ait aksesuarlar; diafon sistemleri çeşitlerinde destekleyici ürünlerdir. Bu alada geliştirilmiş olan birçok aksesuar çeşidir bulunuyor. Bunlardan konutunuza ya da iş yerinize uygun olan bir modeli seçerek işe koyulabilirsiniz. Görüntülü diafon sistemleri; dış kapıdaki kişilerin görüntüsünü ya da sesini dilediğiniz iç kısmına aktaran bir sistemdir. Bunun yanında, daireler arası iletişim kurulmasında, güvenlik ile rahat bir şekilde görüşme yapılmasını sağlar. Ayrıca görüntülü diafonlar kendinizi oldukça güvende hissetmenize olanak sağlar. Bu nedenle de güvenlik sistemleri açısından diafonlar hayatımızda önemli yer tutmaktadır.
Diafon Sistemleri Nerelerde Kullanılır?
İhtiyaç duyduğunuz birçok alanda kullanımları olan bu ürün yelpazesini istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. İşlevlerine ve modellerine göre ayrılması ile istediğiniz koşullarda olan diafonu seçerek kullanım sağlayabilirsiniz. Diafon sistemlerini kaliteli ürün yapıları ile uzun süre rahatlıkla kullanabilir ve kendinizi güvende hissedebilirsiniz. En önemli özelliklerinden biri de güvenlik amaçlı olmasıdır. Diafonlar bu özellikleri ile artık her yer de karşımıza çıkıyorlar. Özellikle son zamanlarda konutların ve iş yerlerinin sayısının artması ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır.Bu nedenle ev ve iş yeri gibi birçok alanda yaygın bir şekilde kullanımları bulunuyor.
Diafon Sistemleri Neden Tercih Edilir?
Daha konforlu ve rahat bir yaşam alanı oluşturmak için geliştirilmiş olan bu ürünler, güvenli hissettirdikleri için sıkça tercih edilmeye başlamıştır. Diafon sistemleri özellikle son senelerde tercihten çok zorunluluk haline gelmiş, her ev ve iş merkezinde karşımıza çıkmıştır. Anlaşılabilir ve pratik kullanımları ile de rahatlık sunmaktadır. Bu ürünleri alırken kaliteli markaları seçerek memnuniyetle kullanabilirsiniz. Sizlerde aileniz ya da müşterileriniz için pratik, güvenilir ve işlevsel bir cihaz arıyorsanız diafon sistemleri almak en doğru tercih olacaktır.

İstanbul Audio Diafon Servisi >> Diğer Audio diafon hakkında bilgi için Tıkla..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size nasıl yardımcı olabilirim ?